کلینیک تخصصی خورشید اینستاگرام آلرژی اینستاگرام تفاوت آلرژی با سینوزیت
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

تفاوت آلرژی با سینوزیت

تفاوت آلرژی با سینوزیت یکی از سوالاتی است که امروزه ذهن اکثر افراد را درگیر خود کرده است. شباهت علائم این دو حالت افراد را دچار اشتباه می کند و در برخی از موارد تشخیص آن اشتباه انجام می شود. البته توجه داشته باشید این دو بیماری یکسان نیستند و برای اقدام به درمان آن ها از روش های متفاوتی باید استفاده کنید. 

اگر شما نیز قصد دارید با تفاوت های این دو بیماری آشنا شوید با ما در این مقاله همراه باشید تا با تمامی نکات و ویژگی های هرکدام از آنها آشنا شوید.

تفاوت آلرژی با سینوزیت

تفاوت های آلرژی با سینوزیت چیست؟

اولین و مهمترین تفاوت بین آلرژی و سینوزیت این می باشد که سینوزیت از تجمع و منشاء ویروس ها ایجاد خواهد شد. در صورتی که آلرژی با توجه به سیستم ایمنی بدن عمل می کند. بنابراین در ابتدا باید به این نکته برای تشخیص بیماری توجه داشته باشید.

همچنین توجه داشته باشید افراد در هر سنی می توانند مبتلا به این بیماری شوند البته دقت کنید اگر در سنین کودکی متوجه این بیماری شده اید بهتر است در اولین فرصت اقدام به درمان کنید. زیرا که در صورت عدم درمان این بیماری در بزرگسالی حاد تر شده و مشکلاتی به وجود می آیند که موجب احساس ناراحتی در افراد خواهد شد.

در ادامه نکات و تفاوت های دیگر بین آلرژی و سینوزیت را معرفی می کنیم:

علائم مشترکی وجود دارند که در این دو بیماری وجود دارند اما برخی از این علائم در یکی از آنها وجود دارد که به تشخیص بیماری کمک خواهد کرد. برخی از این علائم عبارتند از:

  1. در بیماری سینوزیت علائمی مانند : سردرد، احتقان، درد در اطراف گونه، ترشحات، تب، دندان درد، بروز مشکل در تنفس و … وجود دارند.
  2. در بیماری آلرژی برخی از علائم سینوزیت وجود ندارد و علاوه بر آنها نشانه های دیگری وجود دارند مانند: خاش و آبریزش چشم، عطسه دارد. مچنین علائمی مانند تب و دندان درد و علائمی از این قبیل در این بیماری وجود ندارد.

تشخیص تفاوت آلرژی با سینوزیت

باید توجه داشته باشید برای تشخیص این دو بیماری حتما به بهترین کلینیک درمان آسم و آلرژی مراجعه کنید تا بهترین درمان را برای شما ارائه دهند در کمترین زمان بیماری شما به صورت کامل رفع شود. در ادامه روش تشخیص این دو بیماری را از یکدیگر معرفی خواهیم کرد.

در ابتدا برای تشخیص بیماری سینوزیت با معاینات بالینی شروع می کنند و در نهایت از سی تی اسکن و آندوسکوپی سینوزیت ها استفاده می کنند. البته توجه داشته باشید در صورتی که با دستور پزشک تشخیص داده شود فرد مبتلا به بیماری سینوزیت نمی باشد، با انجام آزمایشات مختلف مانند: آزمایش خون ، تست نمونه برداری و .. اقدام به تشخیص بیماری های دیگر می کنند. 

در صورتی که آلرژِی به صورت فصلی و یا دائمی می باشد. معمولا این بیماری با توجه به موارد حساسیت زا بروز داده می شود و با توجه به علائم پزشک شما تشخیص می دهد شما دچار بیماری آلرژیک شده اید.  

ارتباط بیماری آلرژی با سینوزیت

در برخی از موارد عدم توجه به بیماری آلرژی این امکان به وجود می آید که بیماری سینوزیت بروز داده شود که در این صورت اصطلاحا به آن سینوزیت آلرژیک گفته می شود و در اولین فرصت باید برای درمان آن اقدام کنید. البته توجه داشته باشید هیچ جای نگرانی وجود ندارد و درمان آن در هر شرایطی امکان پذیر خواهد بود.

نتیجه گیری:

در این مقاله تفاوت هایی که کمک میکند تا حدودی این دو بیماری را از یکدیگر نشان دهید، در اختیار شما قرار داده شده است. تفاوت آلرژی با سینوزیت مشابه یکدیگر هستند و برای تشخیص هرکدام از این دو بیماری بهتر است به کلینیک فوق تخصصی در این زمینه مراجعه کنید تا بتوانید بهترین درمان را داشته باشید. البته توجه داشته باشید این بیماری ها با گذشت زمان امکان برگشت دارند و بهتر است بعد از گذشت مدتی از درمان برای معاینات لازم به پزشک مراجعه کنید. همچنین دقت کنید در برخی از افراد این بیماری ها بدون نیاز به پزشک و مصرف آنتی بیوتیک ها درمان خواهند شد و شما موظف هستید در صورت تشدید علائم به پزشک مراجعه کنید.

سوالات متداول تفاوت آلرژی با سینوزیت

عکس دکتر سید قوام الدین تولایی

کلینیک تخصصی خورشید

 آزمایشگاه تخصصی آلرژی و ایمونولوژی در محل کلینیک  به منظور رفاه  مراجعین راه اندازی شد و قادر به نمونه گیری جهت انجام کلیه آزمایشات و  تست های تشخیصی تخصصی RIDA، تشخیص آلرژی های غذایی، آسم و رینیت و سایر تست های تخصصی می باشد.
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 20 =

Call Now Button